Delfinoterapia w Sealanya

[English summary below]

[kilka zdjęć z sesji z Damianem]

Wczoraj wróciłem z Alanyi, gdzie prowadziłem delfinoterapię pod okiem dr Oksany Dąbrowskiej z Fundacji Dobra Wioska. Kilka lat temu uczestniczyłem w kursie na delfinoterapeutę prowadzonym przez Oksanę oraz odbyłem staż w delfinarium w Kusadasi. W czerwcu planuję powrót do Kusadasi na dwa tygodnie jako delfinoterapeuta.

[ja i Oksana w Sealanya pierwszego dnia]

Oksana prowadzi delfinoterapię już od kilkunastu lat, w tym ostatnie dziesięć lat w Turcji. Jest autorką autorskiego programu terapeutycznego dla dzieci z autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, z opóźnieniami w rozwoju i innymi zaburzeniami. Sesja jest prowadzona indywidualnie dla dziecka przez delfinoterapeutę, w obecności trenera, który daje polecenia delfinowi. Ćwiczenia obejmują na przykład rzucanie ringo, dotykanie brzucha i płetwy grzbietowej, ściskanie delfina i karmienie go. Delfin może też zaśpiewać, zatańczyć albo puścić bąbelki pod wodą. Ważnym elementem jest też sonar, czyli oddziaływanie na poziomie komórkowym poprzez kawitację. Sesja zazwyczaj kończy się serią skoków pożegnalnym i pomachaniem płetwami na pożegnanie 😊 Sesje mają na celu złapanie kontaktu dziecka z delfinem, co często przełamania się. Zapraszam Was do obejrzenia dwa filmiki z sesji, nagrane przez Fundację Dzieciom POMAGAJ!

Sesja z Mają

Sesja z Damianem

Yesterday I came back from Alanya where I lead dolphintherapy for The Good Village Foundation under the supervision of dr. Oksana Dąbrowska. Oksana is an author of dolphintherapy programme helping children with autism, cerebral palsy, developmental delay and other disorders. During the session children may throw a ringo, touch a delfin, watch it dancing and hear it singing. Sonarring has a beneficial effect on a cell level. Usually a session finishes with jumps and waving goodbye what you can see on movies above! 😊

You must be logged in to post a comment.